سرخط خبرها
خانه / گردشگری / عربستان؛ شاهزاده و دریای سرخ – پولاد سنگ

عربستان؛ شاهزاده و دریای سرخ – پولاد سنگ

عربستان سعودی قصد دارد در 50 جزیره دریای سرخ #پروژه بزرگ #گردشگری تدارک ببیند

عربستان سعودی قصد دارد در 50 جزیره دریای سرخ #پروژه بزرگ #گردشگری تدارک ببیند.

\r\n
ته کشیدن چاه های نفت امری است که دیر یازود گریبان اقتصاد کشور ما را هم خواهد گرفت و هم از این رو، می طلبد مدیران تعمیر لپ تاپ کشور ما از همین حالابه فکر جانشین کردن درآمدهای نفتی با صنعتی دیگر باشند که در این میان چه صنعتی بهتر و پول ساز تر از صنعت گردشگری که هم بستر های آن در کشور ما فراهم است و هم نیروی کار دیده و با انگیزه در این حوزه کم نداریم!

\r\n\r\n\r\n
چندی پیش خبری بر روی خروجی رسانه های خبری نشست به این مضمون که عربستان سعودی قصد دارد در 50 جزیره دریای سرخ پروژه بزرگ گردشگری تدارک ببیند و با بهره بردن از آموزش تعمیرات موبایل رایگان تمهیداتی مانند کاستن از محدودیت ها ی صدور ویزا و استقبال از سرمایه گزاران خارجی و نظایر اینها، نظر گردشگران حرفه ای را به سوی این سواحل جلب کند. این پروژه تا آنجا که از خبرها پیداست قرار است در سه ماهه پایان سال 2019 میلادی آغاز و تا پایان 2022 میلادی به بهره برداری برسد.

\r\n
تکاپوی کشوری همانند عربستان به خوبی نشان می دهد که کشورهای حاشیه خلیج فارس خطر پایان یافتن ذخیره نفتی از یک سو و کم شدن تعمیرات موبایل,آموزش تعمیرات موبایل, تعمیرات لپ تاپ ارزش استراتژیک نفت را از سوی دیگر به خوبی دریافته اند و برای عقب نماندن از غافله اقتصاد و تجارت جهانی صنعت گردشگری را ریسمان نجات نجات خود یافته اند.

\r\n
این که هر روز بر اهمیت استراتژیک نفت کاسته می شود، حرف تازه ای نیست و سال هاست دلسوزان و اقتصاددان از پایان یافتن عصر نفت دم می زنند. امروز به یک روایت 64 درصد از نفت تولید شده در جهان در صنعت حمل و نقل به مصرف می رسد که با ابتکاراتی که تعمیرات تخصصی لپ تاپ از صنعت خودروسازی جهان در زمینه تولید خودروهای برقی و الکترونیکی به چشم می آید، به نظر می رسد؛ نرم نرمک سوخت های فسیلی جای خود را در آینده ای نه چندان دور به سوخت های الکترونیکی و به اصطلاح سبز می سپرند و دیگر نفت و فرآورده های آن در حوزه صنعت حمل و نقل جایگزین ناپذیر یه حساب نمی آیند.

\r\n
به این همه بیفزایید تلاش گروه های طرفدار محیط زیست و خطر نزدیکِ گرم شده زمین را که سبب شده است خودروسازان نمایندگی اپل بزرگ در طراحی های جدیدشان این معضلات را در نظر بگیرند و به سوی جهانی بدون دودِ گازوئیل و بنزین پیش روند!

\r\n
پُشت این پروژه عظیم البته «محمد بن سلمان» ولیعهد سی و چند ساله و جنجالی عربستان است که برخی به قدرت رسیدن او را به پوست اندازی نظام سیاسی این کشور پس از دهه ها سکون تعبیر کرده اند. شاهزاده ای جسور و البته پیش بینی ناپذیر که نشان داده آنچنان هم خام و دست بسته نیست و به سیاست بلیط کیش و ظرایف آن آشنایی دارد. شاهد این مدعا هم توافقنامه ای است که میان عربستان و کشورمان منعقد شده و طی آن رییس حج عربستان بر این نکته انگشتِ تاکید گذاشته است که کرامت، سلامت و امنیت حجاج ایرانی را لحاظ خواهند کرد.

\r\n
میزان بالای سفر حجاج ایرانی و درآمد چشم ناپوشیدنی ای که از این رهگذر نصیب کشور عربستان می شود، سیاستمداران عربستانی را واداشته تا خصومت های آشکار و نهان شان را با کشور ما به خرید بلیط هواپیما کناری نهند و از در دیپلماسی به در آیند که این همه خبر از چرخشی مشهود در سیاست عربستان و تکیه مسوولان عربستانی بر صنعت گردشگری به عنوان صنعتِ جایگزین صنعت رو به فراموشیِ نفت می دهد.

\r\n

درباره ی back118

همچنین ببینید

استان کرمان در راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی رتبه اول کشور را دارد – پولاد سنگ

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان کرمان گفت: «این استان در زمینه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *